cmmm.jpg

Od 31 października do 4 listopada w gliwickiej straży miejskiej prowadzona będzie akcja „Znicz”. Nasi funkcjonariusze w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, będą przeprowadzać kontrole gliwickich cmentarzy i terenów do nich przyległych. Ma to na celu przede wszystkim zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby bliskich, a także zapobieganie kradzieżom i dewastacjom nagrobków.

Celem prowadzonych przez nas działań prewencyjnych jest także zapobieganie zakłóceniom ładu i porządku, zwracanie uwagi na nieprawidłowo parkujące pojazdy w pobliżu cmentarzy, kontrola prowadzonego w rejonie cmentarzy komunalnych handlu, a także pomoc osobom potrzebującym wsparcia i informacji.

Jednocześnie informujemy, że jak co roku zmieniona zostanie organizacja ruchu w okolicach cmentarzy, szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach : www.zdm.gliwice.pl. Dlatego apelujemy do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie w tych miejscach!

Jesienna pogoda wpływa niekorzystnie na warunki panujące na drogach oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych, w związku z tym zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych!

W przypadku zauważenia osób podejrzanie się zachowujących, prosimy o zgłaszanie interwencji telefonicznie pod numerem 986 lub bezpośrednio strażnikom miejskim, którzy jak co roku będą patrolować otoczenie cmentarzy.

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...