ulotka SM fr

OGŁOSZENIE O NABORZE

 

Straż Miejska w Gliwicach zatrudni pracownika na stanowisko urzędnicze.

 


Jeżeli szukasz ciekawej, stabilnej pracy. Lubisz pracować w zespole, chcesz się rozwijać, jesteś energiczny oraz chcesz pomagać mieszkańcom zostań Strażnikiem Miejskim w Gliwicach. Czekamy na Ciebie!

 

Więcej informacji 

wysypisko

Jednym z ustawowych zadań straży miejskiej jest ochrona ładu i porządku publicznego. W ramach realizacji tego założenia nasi funkcjonariusze prowadzą liczne działania dążące do poprawy czystości na terenie naszej małej ojczyzny. W tym celu strażnicy naszej jednostki regularnie kontrolują najbardziej zaśmiecane punkty Gliwic.              
W minionym 2016 roku, funkcjonariusze patrolu ekologicznego Wydziału Dzielnicowych przeprowadzili aż 384 kontrole nielegalnych wysypisk śmieci. W wyniku przeprowadzonych czynności wyjaśniających w 9 przypadkach strażnikom udało się dotrzeć bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za zanieczyszczenie terenu. Dzięki sprawnemu działaniu naszych dzielnicowych udało się zlikwidować większość zaśmieceń i zmniejszyć liczbę wysypisk - z 27 do zaledwie 3.
Największym sukcesem funkcjonariuszy stale nadzorujących dzikie wysypiska, jest jednak brak nowych dosypów w powyższych miejscach! Chcąc utrzymać ten pozytywny wynik, pragniemy przypomnieć, że przy ulicy Rybnickiej w Gliwicach znajduje się Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla indywidualnych mieszkańców Gliwic, gdzie odpady dostarczane przez gliwiczan przyjmowane są bezpłatnie. Następnym razem zamiast wyrzucać śmieci w przypadkowych miejscach, lepiej przywieść je bezpośrednio na teren Składowiska Odpadów.

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Psia akcja

Nie pal liści!

Akcja zima

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Śmieci

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...