DSCN2135

9 stycznia funkcjonariusze Wydziału Dzielnicowych otrzymali informację o pozostawionym na mrozie psie, który miał znajdować się na terenie ogródków działkowych ROD Biała Róża. Gdy strażnicy przybyli na wskazany w zgłoszeniu teren, z budy wyszedł im na spotkanie opisywany czworonóg. Piesek cieszył się na widok ludzi, był energiczny i radosny. Nie wykazywał żadnych oznak zabiedzenia. Poza bezpiecznym schronieniem zwierzę miało dostęp do jedzenia oraz wody.   

W tym przypadku historia zakończyła się szczęśliwie. Mimo to cieszy nas postawa mieszkańca, który, zapewne mając na uwadze tragiczne finały podobnych zdarzeń, wykazał się zaangażowaniem i powiadomił naszą jednostkę. Podobna czujność może uratować niejedno istnienie!

Jednocześnie apelujemy do właścicieli zwierząt, aby w okresie siarczystych mrozów otoczyli swoje pupile szczególną opieką. Psom i kotom mieszkającym na dworze zapewnijmy ciepły kąt np. ocieploną budę lub szopę. Dodatkowo takim zwierzakom warto podać coś ciepłego do jedzenia. Nie zapominajmy też o częstej zmianie wody, która podczas mrozu szybko zamarza.

 

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...