mroz termometr pap darek delmanowicz468x294

Od kilku dni niemal w całej Polsce goszczą śnieg, mróz i silny wiatr. Wyczekiwana przez najmłodszych zima, wielu osobom już zdążyła dać się we znaki.  Negatywne skutki warunków pogodowych widoczne są w statystykach zamarznięć. Jak wynika z najnowszych danych Komendy Głównej Policji od początku listopada 2016 r. w wyniku wychłodzenia organizmu zmarły już 43 osoby. Niestety bilans ostatnich dni w tej kwestii rysuje się szczególnie tragicznie - w nocy z 2 na 3 stycznia na skutek wyziębienia zmarło aż 9 osób! Prognozy na najbliższe dni, też nie brzmią zbyt optymistycznie.         

Na śmierć z zimna najbardziej narażone są osoby pozbawione dachu nad głową. Zdarza się również, że ofiarą mrozów padają osoby starsze, mieszkające samotnie, chore lub osoby, które zasnęły na powietrzu, będąc pod wpływam alkoholu.  

Mimo wzmożonych działań naszych funkcjonariuszy przeciwdziałających podobnym tragicznym zdarzeniom, niemożliwe jest jednoczesne monitorowanie całego miasta. Dlatego by usprawnić działanie w tym zakresie, liczymy na Państwa czujność i wsparcie. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 986 lub 112 i zgłosić zaistniały problem. Wszystkie interwencje, gdzie istnieje zagrożenie życia ludzkiego traktowane są priorytetowo i podejmowane w pierwszej kolejności.   

Dzięki Państwa szybkiej reakcji i sprawnej współpracy z naszą jednostką, niejednokrotnie udało się dotrzeć do osób potrzebujących i udzielić im właściwej pomocy!
Nie dalej jak wczoraj za sprawą skutecznego współdziałania mieszkańców i strażników miejskich szczęśliwie uratowano leżącego na jezdni przy ulicy Pszczyńskiej wyziębionego mężczyznę.

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...